دادستان عمومی و انقلاب کاشمر از اجرای احکام قلع و قمع و تخریب ساخت و ساز های غیرمجاز در این شهرستان خبرداد.
 •  
  غلامرضا طالعی در گفتگو با خبرنگارما گفت: برای اجرای قانون حفظ کاربری و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی و باغی، 27 هکتار از بخشی از اراضی بحرآباد این شهرستان تخریب شد.
   
  وی افزود: با توجه به اینکه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها جرم تلقی می‌شود و قانونگذار برای افراد خاطی مجازات‌های سنگینی در نظر گرفته، لازم است قبل از اقدام به هرگونه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، مجوزهای لازم و قانونی را از سازمان جهادکشاورزی گرفته شود، در غیر این صورت با استناد به قانون حفظ کاربری اراضی اقدام به تخریب طرح‌های احداثی بدون مجوز می‌شود.
   
  وی با اشاره به اینکه پس ازپیگیریهای لازم وصدور حکم قطعی، دراین زمینه احکام قلع وقمع و تخریب ساخت وسازهای غیرمجاز در زمینهای کشاورزی منطقه بحرآباد با حضور نمایندگان جهادکشاورزی , شهرداری و نیروی انتظامی به مرحله اجرا درآمد.
   
  طالعی اضافه کرد: در مرحله بعد نیز با بنای غیرمجازی که در مناطق کلاته بزی, محور کاشمر به مشهد و بعضی از مناطقی که در جاده کوهسرخ در مسیر و حریم آب راه ساخت و ساز شده با قاطعیت برخورد و این ساخت و سازهای غیر مجاز را تخریب خواهیم کرد.
   
  دادستان عمومی و انقلاب کاشمر خاطرنشان کرد: بناهای احداثی بدون مجوز تخریب شده و برای افرادی که به طور خودسرانه اقدام به احداث بنا کرده‌اند طرح دعوی خواهد شد و بعد از رسیدگی به پرونده آنها با قاطعیت و جدیت قانونی  براساس احکام صادره برخورد خواهد شد و نیز با آن دسته افراد سودجو که نسبت به خرید وفروش اراضی کشاورزی و تفکیک اراضی کشاورزی و ساخت و سازهای غیرمجاز در این اراضی اقدام می‌کنند با قاطعیت توسط مسئولان مربوطه برخورد می‌شود.
   

  منتشرشده در تاریخ پنجشنبه 15 فروردین 1398 | 7 ماه پیش